Czech Republic Slovakia

CADWorx - projektowanie instalacji przemysłowych

Filmowe prezentacje systemu Intergraph CAS CADWorx

Zobacz niesamowitą animację projektu i pokaż swoim klientom co można zrobić w CADWorx

CADWorx Plant, CAESAR II i PV Elite współpracują ze sobą perfekcyjnie

Zmiany w projekcie łatwe i wielowariantowe

TANK


Opis szczegółowy

TANK Intergraph TANK to kompleksowy, łatwy w użyciu pakiet oprogramowania do projektowania, analizy i oceny zbiorników magazynowych ropy naftowej. Zapewnia on użytkownikom szybkie i dokładne projektowanie nowych zbiorników, oraz ocenę już istniejących zbiorników.

 

Gromadzenie danychInterfejs oparty na menu zbiornika pozwala na szybkie określenie danych wyjściowych i funkcji do dokładnej analizy zbiorników ropy naftowej w oparciu o normę American Petroleum Institute (API).Zwiększona elastyczność pozwala użytkownikom na wybór dowolnej jednostki kombinacji do analizy lub do sporządzenia raportu. Ponadto pliki jednostkowe są całkowicie definiowane przez użytkownika, więc inżynierowie nie są związani domyślnymi ustawieniami programu. Nawet pliki z istniejącymi projektami mogą być konwertowane do dowolnego istniejącego formatu jednostki.

Interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika w programie TANK zawiera tylko to, co jest potrzebne w każdym punkcie zbierania informacji. Dlatego użytkownicy nie są obciążeni wprowadzaniem dodatkowych informacji tylko tymi które są wymagane w danym momencie do analizy. Program zapyta o dodatkowe informacje w momencie gdy będą one potrzebne.

Opcje analizy i kody

TANK wykonuje obliczenia zgodnie z najnowszymi normami API 650 i 653. Analiza może również uwzględnić wpływ wiatru, warunków sejsmicznych i warunków posadowienia oraz obliczania wymogów wentylacji API 2000 pkt 4.3.

 

Wyniki i raportyPo zakończeniu analizy, użytkownicy mogą wyświetlić wyniki w raporcie tabelarycznym lub w postaci graficznego wykresu wraz ze związanymi danymi. Dla wygody w weryfikacji wyników, w razie potrzeby raporty wyjściowe odwołują się do sekcji zastosowanych kodów.

Bazy materiałowe

TANK ma wiele baz danych zintegrowanych z pakietem, które sprawiają, że łatwo wybrać standardowe dane dotyczące dokładnej analizy. W programie znajdują się amerykańskie, oraz międzynarodowe specyfikacje stali konstrukcyjnej. Norma API 650 2011 załącznik 3.

Szybkie, Pomoc kontekstowa

Pomoc kontekstowa programu TANK zapewnia natychmiastową pomoc techniczną w punkcie startu. Istotne informacje są przedstawiane w stosunku do każdej z wybranych pozycji, w tym odniesienia do kodów i porad technicznych. Wbudowana wyszukiwarka pozwala na szybką nawigację.

Podsumowanie

Intergraph TANK

Cechy:

 • Projektowanie stalowych zbiorników magazynowych ropy naftowej
 • Analiza i raporty
 • Pełna elastyczność jednostkowa
 • Norma API 650 i 653
 • Norma API 2002 4.3
 • Dopuszczalna wysokość napełnienia
 • Dysze: obciążenia i elastyczność
 • Stal węglowa i stal nierdzewna
 • Obszerna materiałowa baza danych
 • Obciążenia od wiatru i zamocowań
 • Obciążenia sejsmiczne i warunków posadowienia
 • Grubość płaszcza powłoki
 • Dodane dachy stożkowe
 • Stożek, kopuła, parasol: grubości dachu

Specyfikacja techniczna:

 • Windows XP Professional lub  Windows Vista Ultimate (wymagania minimalne)

Obszary zastosowań:

Projektowanie instalacji procesowych i aparatury, przemysł petrochemiczny, chemiczny, energetyka, oczyszczalnie ścieków i instalacje uzdatnia wody.

Broszura informacyjna

Program

Wymagania programu TANK:

Minimalne, zalecane wymagania systemowe, oraz sprzętowe:

 • Procesor: 3.0 GHz, Intel Pentium IV lub wyższy, dwurdzeniowy procesor AMD Athlon lub wyższy
 • System: Windows Server, Windows XP Professional z SP3, Windows 7, Windows 8
 • Pamięć: 2 GB RAM lub więcej (Windows XP) lub 4 GB RAM lub więcej (Windows 7/8)
 • Monitor: 1280×1024 z „true color” lub wyższy
 • Karta graficzna: 256 MB lub wyższa, OpenGL 1.1 lub wyższy, DirectX 9.0 lub wyższy, najnowsze sterowniki producenta (karty graficzne zintegrowane z płytami głównymi nie są zalecane)
 • Zdalna technologia: Citrix XenApp 6.0 wymagana dla Windows Server 2008 R2 Enterprise

Intergraph TANK jest zgodny z systemami operacyjnymi:

 • Windows Server (wszystkie wersje). Sprawdzone tylko przez firmę Intergraph dla instalacji systemów licencjonowania sieciowego (NetHASP License Manager).
 • Windows XP Professional z SP3 (32 bit). Ten system operacyjny jest testowany przez Intergraph.
 • Windows 7/8* Professional (32 & 64 bit), Windows 7/8* Ultimate (32 & 64 bit), Windows 7/8* Enterprise (32 & 64 bit) Te systemy operacyjne są sprawdzane przez Intergraph. CAESAR II nie obsługuje systemu Windows 7/8 Starter, Home Basic i Home Premium. Oprogramowanie nie obsługuje systemu Windows Vista Starter, Home Basic, Home Premium, Business, Enterprise i Ultimate.
 • Windows 8 – Włącz NET 3.5 z panelu sterowania przed zainstalowaniem CAESAR II.

 

Formularz pobierania:

Wybierz interesujące Cię oprogramowanie:

CADWorx DraftPro - instalacje przemysłowe 2DCADWorx Plant - instalacje przemysłowe 3DCADWorx P&ID - schematy technologiczneCADWorx Design Review - wizualizacja projektuCADWorx fieldPipe - inwentaryzacja obiektów przemysłowychCAESAR II - analiza rurociągówPV Elite - zbiorniki i wymienniki ciepłaPV Fabricator - zbiornikiTANK - zbiorniki magazynowe

Imię i nazwisko*

Email*

Telefon*

Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego informacji handlowych wysyłanych przez DATACOMP Sp. z o.o. na zlecenie osób trzecich. Przyjmuję do wiadomości, że udzielenie tej zgody jest całkowicie dobrowolne i jeśli nie chcę, nie muszę jej udzielać a także mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

* wyrażenie zgody dla tych pozycji jest obowiązkowo konieczne, bez tej możliwości nie jesteśmy w stanie zapewnić Ci usługi a Ty nie możesz niestety z niej korzystać…

 

Webinaria:
Datacomp Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 24, 30-532 Kraków
Infolinia: 0 801 011 468
Tel.: 12 412-99-77, wew. 24
E-mail:
biuro@cadworx.pl
serwis@cadworx.pl


Partner na rynek Czech i Słowacji

Ing. Michal Mihálik

www.cadvision.sk

tel.: +421 910 4477 839

email: michal.mihalik@cadvision.sk

Rzetelna Firma title=